Grecja

Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stanęła na greckiej ziemi, jak i stałych bywalców słonecznego Półwyspu Bałkańskiego. O Grecji się bowiem marzy, ale Grecja też uzależnia – rzadko kto ma jej dość po pierwszym razie.

Czytaj więcej...

Krajobraz Santorini

Planujecie tegoroczne wakacje spędzić w Grecji? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość! Od połowy czerwca tego roku szykują się zmiany w opłatach roamingowych. Z dniem 15 czerwca 2017 roku, w krajach Unii Europejskiej obowiązywać będą nowe, niższe stawki za połączenia, smsy i transfer danych zza granicy.

Szczęśliwy finał negocjacji

Na początku lutego 2017 roku zakończyły się trwające od dłuższego czasu negocjacje pomiędzy przedstawicielami krajów członkowskich UE i Parlamentu Europejskiego, a dotyczące wprowadzenia jednolitych stawek za minutę połączenia oraz transfer danych na terenie UE. Osiągnięto długo wyczekiwany kompromis i teraz wystarczy już tylko formalne przyjęcie wypracowanych zmian przez rządy wszystkich krajów należących do Wspólnoty UE oraz przez Parlament Europejski.

Koniec z roamingiem

Wypracowane porozumienie znosi dodatkowe opłaty za korzystanie z sieci komórkowych na terenie Unii Europejskiej.

Wynegocjowano przyjęcie maksymalnych stawek hurtowych, takich samych dla wszystkich operatorów sieci komórkowych we wszystkich krajach unijnych. Dotyczy to zarówno obniżenia stawek za minutę połączenia jak i za transfer danych.

Grecja Grecja | Od 15 czerwca 2017 połączenia komórkowe z Grecji będą tańsze (by jarekgrafik )

Nowe stawki

Najszybciej zostaną wprowadzone nowe stawki za połączenia telefoniczne i sms-y. Od 15 czerwca 2017 dzwoniąc z Grecji zapłacimy 0,032 euro/ min, a za wysłanie sms-a 0,01 euro.

Obniżenie stawek za transfer danych będzie natomiast przebiegać stopniowo na przestrzeni 5 la, tak by ostatecznie wynieść 7,75 euro za1 GB transferu danych.

Kefalonia 2017

Sezon wakacyjny 2016 już dawno za nami. Teraz czas planowania tegorocznych wakacji, oczywiście do Grecji! Kupić wycieczkę czy samodzielnie zorganizować podróż? Jaki jest koszt wycieczek? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Grecja wiosną

Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Europejczyków kierunków turystycznych. Zdecydowanie najwięcej gości wybiera się do „kraju bogów” w czasie letnich upałów, czyli od lipca do sierpnia. Wówczas wszystkie mniejsze i większe miejscowości nadmorskie są pełne hałaśliwych przyjezdnych.

Czytaj więcej...

Panorama Aten

Grecja – słoneczny kraj pełen słońca kusi nie tylko turystów. Przybywają tu też filmowcy z całego świata, którzy właśnie te plenery wybrali na tło swoich produkcji. Przedstawiamy krótką listę filmów, w których Grecja zagrała jedną z głównych ról.

Czytaj więcej...

Bajeczne Rodos

Jedni rezerwują swój wymarzony wyjazd na grecką wyspę na kilka miesięcy przed wakacjami, inni wolą poczekać do ostatniej chwili i skorzystać z opcji „last minute”. Czym  właściwie jest „last minute”, jakie wycieczki oferuje i na co należy uważać?

Czytaj więcej...

Greckie euro (moneta)

Jednostką monetarną Grecji jest euro i żadne inne waluty nie są tu akceptowane. Pieniądze bez problemu możemy wymieniać w bankach, które są czynne zazwyczaj od 9:00 do 14:00, a także w kantorach i w specjalnych maszynach znajdujących się na lotniskach.

Czytaj więcej...