Kefalonia 2017

Sezon wakacyjny 2016 już dawno za nami. Teraz czas planowania tegorocznych wakacji, oczywiście do Grecji! Kupić wycieczkę czy samodzielnie zorganizować podróż? Jaki jest koszt wycieczek? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej...

Bajeczne Rodos

Jedni rezerwują swój wymarzony wyjazd na grecką wyspę na kilka miesięcy przed wakacjami, inni wolą poczekać do ostatniej chwili i skorzystać z opcji „last minute”. Czym  właściwie jest „last minute”, jakie wycieczki oferuje i na co należy uważać?

Czytaj więcej...

Grecja wiosną

Grecja jest jednym z najczęściej wybieranych przez Europejczyków kierunków turystycznych. Zdecydowanie najwięcej gości wybiera się do „kraju bogów” w czasie letnich upałów, czyli od lipca do sierpnia. Wówczas wszystkie mniejsze i większe miejscowości nadmorskie są pełne hałaśliwych przyjezdnych.

Czytaj więcej...

Azjatyccy turyści w Grecji

Przewóz towarów podlega w Grecji ograniczeniom ilościowym na zasadach obowiązujących w całej Unii Europejskiej. W Grecji istnieją trzy strefy bezcłowe: Pireus, Saloniki i port w Heraklionie. Szczególnie wnikliwie kontrolowany jest import leków i żywności, które to towary sprawdzają specjalnie powołane w tym celu instytucje.

Czytaj więcej...

Ambasada Grecji w USA

Placówka Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Grecji znajduje się oczywiście w Atenach. Polskie konsulaty honorowe mieszczą się w Heraklionie, Patrze, Pireusie i Salonikach. W Warszawie przy ulicy Górnośląskiej znajduje się zaś Ambasada Republiki Greckiej.

Czytaj więcej...