Szczególnie urokliwa jest flora Grecji, która króluje oczywiście wiosną. Wyróżnia się aż sześć tysięcy gatunków kwiatów i roślin kwitnących, które od tysięcy lat walczą o swoją pozycję w greckim krajobrazie.

Nie zawsze jednak kraj ten wyglądał tak zróżnicowanie i malowniczo. 8000 lat temu Grecję porastały gęste lasy, które stopniowo znikały wraz z nadejściem i rozprzestrzenianiem się na tych terenach człowieka.

Na szczęście karczunek drzew nie okazał się aż tak bardzo tragiczny w skutkach, gdyż obszary po wcześniejszych lasach szybko zasiedliły zupełnie nowe, liczne gatunki roślin i zwierząt.

Greckie kwiaty

Turyści pragnący obejrzeć najpiękniejsze gatunki greckich kwiatów, szczególnie te w naturalnym środowisku, powinni pamiętać, iż wiele z nich więdnie w porze letniej.

Grecja
Grecja | Kwiaty Grecji (by snappa2006)

A zatem najlepszą porą na przyrodnicze wycieczki jest wiosna: wówczas upajać się można zapachem orchidei, zawilców i posłonków. Latem dominują takie gatunki kwiatów, jak janowce i chryzantemy, wczesną zimą zaś - fiołki i krokusy. Na greckich kamienistych wybrzeżach spotkać można żółte maki, zaś pośród skał - upojnie pachnące lewkonie.

Greckie zioła

Wzgórza Grecji obfitują w aromatyczne zioła, takie jak np. szałwia, rozmaryn, tymianek i lawenda. Szczególne wrażenie robią orchidee, które mienią się wszystkimi kolorami tęczy.

Grecja
Grecja | Zachwycające greckie uliczki (by dottieday)

Zainteresują Cię również

Caretta Caretta – symbol Zakynthos Caretta Caretta – symbol Zakynthos
Symbolem wyspy Zakynthos są żółwie Caretta Caretta. Mieszkańcy są na tyle z nich dumni, że ich wizerunek...
Jakie zwierzęta żyją w Grecji? Jakie zwierzęta żyją w Grecji?
Dziewicza przyroda Grecji nie tylko zachwycała swych dawnych mieszkańców, ale swego czasu stała się inspiracj...