Kupno wycieczki czy biletu na samolot to nie jedyne wydatki, jakie związane są z naszymi wymarzonymi wakacjami w Grecji. Oprócz tego powinniśmy wziąć pod uwagę dodatkowe posiłki, wycieczki fakultatywne oraz pamiątki. 

Przed podróżą stwórzmy sobie listę rzeczy, które chcielibyśmy ze sobą przywieźć z Grecji. Pozwoli nam to uniknąć niepotrzebnych wydatków albo odwrotnie – podczas zakupów przypomni, na czym nam najbardziej zależy.

Przykładowa lista zakupów:

Alkohol

Grecja słynie z wyśmienitego alkoholu. Turyści często przywożą ze sobą wódkę anyżową Ouzo. Warto też zwrócić uwagę na Raki, Metaxy oraz wina.

Artykuły spożywcze

Na naszej liście zakupów może znaleźć się oliwa z oliwek. Oczywiście na polskich półkach sklepowych także ją dostaniemy, ale zdecydowanie gorszej jakości. Już kilka kropel oliwy nada naszym potrawom prawdziwy, grecki smak. 1 l prawdziwej oliwę z oliwek kupimy za około 5 euro.

Grecja
Grecja | Magnesy są najczęściej kupowaną pamiątką nie tylko w Grecji (by simonjenkins )

Tavli

Miłośnicy gier planszowych mogą zainteresować się zakupem tavli – narodowej gry Greków. Sprzedawana jest na bazarach już za 10 euro.

Kosmetyki

Warto zaopatrzyć się w kosmetyki, np. mydło wyprodukowane w 100% z oliwy (w Polsce dostępne są jedynie z jej dodatkiem). Sztuka kosztuje średnio 1 euro. Zwróćmy też uwagę na balsamy do ciała, żele do kąpieli czy szampony do włosów (od 5 do 10 euro za sztukę). Alergicy mogą kupić naturalne gąbki za jedyne 1 euro.

Obrazy

Na bazarach rzucą nam się w oczy obrazy malowane na płótnach przedstawiające przepiękny krajobraz Grecji. Nie są to może dzieła sztuki, ale na pewno będą wspaniałą ozdobą naszego wnętrza.

Co jeszcze może znaleźć się na naszej liście?

Na pewno będą to popularne magnesy i breloczki, ręcznie malowana ceramika, serwetki, biżuteria czy drzewka cytrusowe (jeśli wybieramy się w podróż samochodem). Wybór pamiątek jest duży, ale jak zawsze warto podejść do zakupów zdroworozsądkowo.

Stworzenie listy zakupów pozwoli nam wstępnie oszacować wydatki. Zostawmy sobie jednak kilka euro na zakupy, których nie planowaliśmy.

Orientacyjne ceny produktów można sprawdzić na stronach internetowych sklepów oferujących greckie wyroby.

Oprócz listy zakupów, warto oszacować też wydatki na wycieczki fakultatywne i kulinarne przyjemności, wszak Grecja z nich słynie i raczej trudno będzie się powstrzymać od skosztowania niektórych z nich.

Grecja
Grecja | Dużym powodzeniem cieszy się rękodzieło (by eric81 )

Zainteresują Cię również

Zmiany w roamingu 2017 Zmiany w roamingu 2017
Planujecie tegoroczne wakacje spędzić w Grecji? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość! Od połowy czerwca tego...
Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...
Jadalne pamiątki z Grecji Jadalne pamiątki z Grecji
Jakie pamiątki przywieźć z Grecji? Każdy z nas zadaje sobie to pytanie przed podróżą. Magnesy na lodó...
Zakupy na wyspie Zakynthos Zakupy na wyspie Zakynthos
Planując podróż do Grecji zastanawiamy się nad miejscami wartymi zobaczenia, przygodami godnymi przeżycia,...
Pamiątki z Zakynthos (Zante) Pamiątki z Zakynthos (Zante)
Piękne wspomnienia i zdjęcia to najpiękniejsze z pamiątek po cudownych, często długo wyczekiwanych wakacjach....