Grecja to wspaniały pomysł na wyjazd z dzieckiem. Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z klimatu Turcji, czystości morza i temperatury wody w kurortach Hiszpanii, jakości usług w Bułgarii albo cen we Włoszech i Francji, wówczas Grecja będzie dla nas wyborem idealnym.

Klimat idealny dla dzieci

Tysiące rodzin z całkiem maleńkimi i trochę starszymi dziećmi od maja do października kierują się na ląd i wyspy greckie, gdzie czeka na nich łagodny klimat, czyste morze, doskonałe piaszczyste i kamieniste plaże, smaczna i różnorodna kuchnia, przyjazny i gościnny naród.

Owszem, bywają w Grecji silne upały, ale nawet w lipcu i w sierpniu miejscowy klimat jest dobrze znoszony przez małe dzieci dzięki niewielkiej wilgotności powietrza i dużej ilości zieleni.

Lekcja historii dla najmłodszych

Rodzinny odpoczynek w Grecji z dziećmi w wieku szkolnym, to nie tylko morze i wspaniałe plaże, ale i okazja do zwrócenia uwagi na bezcenne pamiątki antycznej historii.

Grecja – Korfu
Grecja – Korfu | Ciepła woda i plastikowy stateczek – czegóż więcej potrzeba do szczęścia? (by travelswithrosemary )

Dojazd do Grecji

Dojazd do Grecji jest pierwszą przeszkodą, która niektórych zraża już na wstępie. Wybierając się do tego kraju trzeba często wziąć pod uwagę konieczność kombinacji jednego albo dwóch przelotów i ewentualnej podróży promem. Prostszy wydaje się pomysł jazdy własnym samochodem, jednak trudno sobie wyobrazić kilkudniową podróż z małym dzieckiem.

Wyżywienie

Jeśli chodzi o wyżywienie, Grecja z pewnością nie jest krajem, w którym bardziej niż gdziekolwiek indziej grożą nam jakiekolwiek problemy żołądkowe.

W wielu regionach Grecji w lokalnych sieciach wodociągowych płynie woda źródlana, która jest nie tylko zdrowa, ale na dodatek bardzo smaczna.

Grecja
Grecja | Wakacje na Krecie (by bazilick )

Im mniejsze jest dziecko, tym ważniejsze jest, aby dostawało jedzenie, do którego przywykło. Niektóre produkty dla dzieci można dostać w aptece, czasem jednak trzeba je odpowiednio wcześniej zamówić.

Gorące słońce

Greckie słońce nie zaszkodzi dziecku pod warunkiem, że zachowa się pewien umiar. Nie możemy pozwolić małemu dziecku bawić się na plaży w południe. Zawsze trzeba nałożyć na skórę dziecka krem ochronny z odpowiednim filtrem, a poza tym zaopatrzyć je w kapelusz chroniący przed słońcem.

Wyjazd do Grecji z dziećmi – wybór hotelu

Turyści planujący wyjazd do Grecji z dziećmi powinni wybierać hotele w oparciu o rady doświadczonych biur podróży albo rekomendacje przyjaciół, oparte na ich własnym doświadczeniu.

Hotele „dwugwiazdkowe” często nie dysponują własnym terenem i dlatego wybierając się na wakacje z dziećmi musimy zawczasu określić, jakie warunki muszą być spełnione, a jakie grają rolę drugorzędną. Minusem hoteli „dwugwiazdkowych” jest brak basenu i pobliskich obiektów rozrywkowych. Takie hotele są niezłym miejscem dla osób samotnych, ale dla rodzin z dziećmi – niekoniecznie, maluch potrzebuje bezpiecznego miejsca do biegania i zabawy.

Dla rodziców wybierających się do Grecji z dziećmi, idealnym rozwiązaniem będą hotele trzy-, cztero- i pięciogwiazdkowe. Jeśli rodzina nie jest ograniczona warunkami finansowymi, może wynająć komfortową willę położoną na samym brzegu morza.

Wydatki

Jeśli chodzi o ceny – jest rzeczą zrozumiałą, że wyjeżdżając do Grecji z dziećmi w okresie od lipca do sierpnia, w pełni sezonu, na wydatkach raczej nie zaoszczędzimy. Lokalne ceny są bardziej przystępne wiosną (kwiecień-maj) i jesienią (październik-listopad).

Pobyt w Grecji z dziećmi, a kuchnia lokalna

Jeśli wybieramy się do Grecji po raz pierwszy, pewnym zaskoczeniem może być dla nas fakt, że praktycznie nie jada się tutaj gorących zup i bulionów. Takie kulinarne upodobania wynikają zapewne z gorącego klimatu; również gorąca herbata jest rzadkością. W roli popularnych napojów występują kawa i chłodzona woda mineralna.

Grecja
Grecja | Nie ma to jak rejs z tatą na Mykonos (by stg_gr1 )

Nasza rodzina może być pewna, że w codziennym menu będą tylko świeże i naturalne produkty. Przyzwyczaimy się razem z dzieckiem zaczynać dowolny posiłek od sałatek albo przekąsek przygotowanych z doskonałych warzyw. Po sałatkach następują zwykle potrawy z ryby lub mięsa, przyprawione dużą ilością zieleniny. Praktycznie każda potrawa zawiera dodatek oliwy z oliwek, o której zdrowotnym działaniu krążą legendy. Soczyste, świeże owoce będą z pewnością smakować dzieciom.

Dlaczego Grecja?

Dzieci lubią piasek, morze i zwierzęta, które mogą karmić, a wszystko to zapewni nam urlop w słonecznej Helladzie. Wakacje w Grecji to możliwość bardzo swobodnej organizacji wypoczynku, który wszystkim uczestnikom przyniesie odprężenie.

Do tego dochodzi niezwykła życzliwość w stosunku do dzieci, właściwa wszystkim Grekom. Tradycyjna grecka gościnność przybiera na sile, kiedy w grę wchodzą dzieci. Czy to w restauracji czy podczas zakupów, dzieci są wszędzie mile widziane, na wiele im się pozwala i budzą życzliwe zainteresowanie.

Jadąc z dziećmi do Grecji nie tylko zaczerpniemy energii, ciesząc się słońcem i morzem, ale także zaopatrzymy swoje organizmy w cały zestaw pożytecznych witamin, którymi są przepełnione miejscowe produkty.

Podróż do Grecji całą rodziną z pewnością zapamiętamy na długo, dzięki ciepłej, przyjaznej atmosferze, smacznej kuchni i gościnności tutejszych mieszkańców.

Zainteresują Cię również

Hersonissos Hersonissos
Hersonissos, ze względu na świetne położenie i łatwy dojazd, w okresie od późnej wiosny do jesieni zamienia się...
Wakacje w Grecji 2017 Wakacje w Grecji 2017
Sezon wakacyjny 2016 już dawno za nami. Teraz czas planowania tegorocznych wakacji, oczywiście do Grecji! Kupić...
Grecja First Minute Grecja First Minute
Wszyscy wiemy o wycieczkach z oferty last minute, ale czy wiemy co to jest first minute? Czym charakteryzuje się ta...
Zakynthos Last Minute Zakynthos Last Minute
Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w...
Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location