Półmisek z migdałami

Chrupiące, świeże migdały są charakterystycznym elementem greckiej kuchni. Ale nie tylko. Są także przez Greków uważane za symbol pomyślności, miłości i… płodności. Istnieje przekonanie, że działają jak afrodyzjak.

Czytaj więcej...

Krajobraz Santorini

Planujecie tegoroczne wakacje spędzić w Grecji? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość! Od połowy czerwca tego roku szykują się zmiany w opłatach roamingowych. Z dniem 15 czerwca 2017 roku, w krajach Unii Europejskiej obowiązywać będą nowe, niższe stawki za połączenia, smsy i transfer danych zza granicy.

Czytaj więcej...

Grecja

Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stanęła na greckiej ziemi, jak i stałych bywalców słonecznego Półwyspu Bałkańskiego. O Grecji się bowiem marzy, ale Grecja też uzależnia – rzadko kto ma jej dość po pierwszym razie.

Czytaj więcej...

Panorama Aten

Grecja – słoneczny kraj pełen słońca kusi nie tylko turystów. Przybywają tu też filmowcy z całego świata, którzy właśnie te plenery wybrali na tło swoich produkcji. Przedstawiamy krótką listę filmów, w których Grecja zagrała jedną z głównych ról.

Czytaj więcej...

Okładka książki "Szept cyprysów"

Do księgarni trafiła fantastyczna książka Yvette Manessis „Szept cyprysów”. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was konkurs! Najnowsza książka Yvette Manessis trafiła do polskich księgarni 29 lipca 2014 roku.

Czytaj więcej...

Klasztory Meteora

Oczywiście cała Grecja jest jednym wielkim skarbem Europy i prawdziwym muzeum pod gołym niebem. Białe mury świątyń, złote plaże, błękitne morze i bujna śródziemnomorska roślinność to tutaj codzienność. Chyba każdy z nas słyszał o wspaniałościach Aten, kreteńskim raju i niesamowitej atmosferze Santorini – Grecja kryje jednak dużo więcej niespodzianek. Poznajmy tajemnice republiki mnichów, urok wiszących klasztorów i udajmy się na spacer po komnatach podziemnych pałaców.

Czytaj więcej...

Uliczki Mykonos

Grecja i jej słoneczne wyspy bezapelacyjne wygrywają w sondażach popularności wśród zakochanych i młodych par. Najbardziej romantyczne miejsce? Grecja! Miesiąc miodowy, zaręczyny, niezapomniany ślub i wesele? Tylko Grecja!

Czytaj więcej...