Wakacje w Grecji są dla wielu ludzi spełnionym marzeniem. Wysoka temperatura, piękna architektura, serdeczni ludzie, niesamowita kuchnia grecka i plaże jak z obrazka… Błękitne morze i biały piasek to jest to!

A później już tylko relaks i upajanie się pięknem tego radosnego, słonecznego kraju! Jednak żeby nasze szaleńcze kąpiele w morzu były udane, musimy uważać na kilku bywalców greckich plaż, którzy nie cieszą się zbytnią sympatią wśród turystów...

Parzydełka meduz czy z jeżowce, a także kryjące się w gorącym piasku jadowite drakeny mogą skutecznie popsuć nam wakacyjne, błogie leniuchowanie.

Meduzy

Meduzy są koloru białego, różowego lub czerwonego. Zamieszkują morskie brzegi i należy uważać aby nie nadepnąć na ich galaretowate ciała. Poparzenia związane z kontaktem bosej stopy z meduzą leczy się środkami dostępnymi w aptece, amoniakiem lub sodą oczyszczoną.

Grecja
Grecja | Jeżowiec na greckiej plaży (by georgebanis )

Jeżowce

Jeżowce zamieszkują brzegi kamienistych plaż. Nadepnięcie jeżowca może skutkować bolesnym ropieniem. Kolec jeżowca, który został w skórze należy wyjąć odpowiednio wysterylizowaną igłą zamoczoną w oliwie.

Raje

Raje pływają w wodzie i przypominają płaszczki. Dotknięcie rai podczas kąpieli grozi nieprzyjemną wysypką. Ryby te odstrasza pryskająca, wzburzona woda, dlatego naszą kąpiel w cichej zatoczce zacznijmy od solidnego popluskania się.

Drakeny

Drakeny to bardzo jadowite ryby. Występują przy brzegach plaż, gdzie zagrzebane w piasku czatują na swoje ofiary, wystawiając ponad piach jedynie swoje jadowe kolce. Jad drakeny jest bardzo silny. Jej nadepnięcie skutkuje nagłym, rozdzierającym bólem i może nawet doprowadzić do paraliżu skaleczonej kończyny. W przypadku pechowego kontaktu z rybą należy w pierwszej kolejności zanurzyć skaleczoną część ciała w gorącej wodzie w celu osłabienia działania jadu i zmniejszenia bólu i opuchlizny stawów. Następnie należy niezwłocznie udać się do lekarza.

Na szczęście turystów greckie plaże są coraz lepiej chronione przed uporczywymi towarzyszami ich wymarzonych kąpieli i błogiego wypoczynku…

Grecja
Grecja | Parzydełka meduzy będące jej bronią przysparzają turystom wielu kłopotów (by carquinyol )

Zainteresują Cię również

Zmiany w roamingu 2017 Zmiany w roamingu 2017
Planujecie tegoroczne wakacje spędzić w Grecji? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość! Od połowy czerwca tego...
Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...
Caretta Caretta – symbol Zakynthos Caretta Caretta – symbol Zakynthos
Symbolem wyspy Zakynthos są żółwie Caretta Caretta. Mieszkańcy są na tyle z nich dumni, że ich wizerunek...
Filmy z Grecją w tle Filmy z Grecją w tle
Grecja – słoneczny kraj pełen słońca kusi nie tylko turystów. Przybywają tu też filmowcy z całego ś...
Grecja last minute Grecja last minute
Jedni rezerwują swój wymarzony wyjazd na grecką wyspę na kilka miesięcy przed wakacjami, inni wolą poczeka...

Komentarze (0)

There are no comments posted here yet

Skomentuj

Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location