Starówka w Atenach

Ateńska starówka (Pláka) – położona jest u stóp północnego zbocza Akropolu. Dzielnica ta pełna jest wąskich malowniczych uliczek, a to pnących się wzwyż wzgórza, a to łagodnie wijących się ku dołowi. Jest to nie tylko miejsce pełne zabytków, ale także prawdziwe centrum rozrywkowe Aten, gdzie do późnych godzin nocnych, słychać zewsząd muzykę i gwar rozbawionych ludzi.

Czytaj więcej...

Widok na Akropol

Górujące nad Atenami wapienne wzgórze – Akropol, jest największą chlubą miasta. Mianem akropolis określano niegdyś miasto lub jego część położoną na wzgórzu (gr. akros – najwyższy, polis – miasto). To właśnie tu znajduje się zespół najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków starożytnej Grecji. Wzgórze początkowo pełniło rolę obronną, a z czasem stało się największym okręgiem kultowym Hellady.

Czytaj więcej...

Gorące źródła Vouliagmeni

Gorącym źródłom Grecji od zawsze przypisywano uzdrawiające działanie. Niewielkie miasteczko Vouliagmeni, oddalone ok. 20 km na południe od Aten jest jednym z kilkunastu magicznych miejsc, do których Grecy licznie przybywają każdego roku (najchętniej jesienią), aby zażyć relaksu i cudownej odnowy, jaką niesie ze sobą działanie gorących źródeł.

Czytaj więcej...

Zbliżenie na ateńską Wieżę Wiatrów

W Atenach raczej nie brakuje nikomu zabytków, ale dla tych, którzy zwiedzili je wzdłuż i wszerz miasto ma nową atrakcję – Wieżę Wiatrów. Prawdę mówiąc, jest to stara-nowa atrakcja, budowla pochodzi bowiem z I wieku p.n.e., ale dopiero w sierpniu 2016 roku, po długich latach zamknięcia dla turystów, udostępniono ją do zwiedzania.

Czytaj więcej...

Akropol ateński

Leżące na południu Grecji Ateny mogą poszczycić się piękną, ciepłą i słoneczną pogodą od kwietnia do końca października, czyli przez większą część roku. Dzieje się tak ponieważ Grecja leży w strefie klimatu śródziemnomorskiego, który niesie ze sobą gorące i suche lato oraz łagodną i deszczową zimę.

Czytaj więcej...