Pamiątki z Zakynthos

Piękne wspomnienia i zdjęcia to najpiękniejsze z pamiątek po cudownych, często długo wyczekiwanych wakacjach. Wielu z nas lubi jednak przywozić rzeczy, które po powrocie cieszą oczy oraz kubki smakowe… Co można przywieźć z Zakynthos?

Czytaj więcej...

Zatoka Wraku

Myśląc o Zakintos (Zakynthos) przed oczami pojawia nam się widok cudownie błękitnej wody otaczającej żółtą plażę z wrakiem statku. Jest to Zatoka Wraku – najpopularniejsze miejsce na wyspie i jedna z najpiękniejszych zatok na świecie.

Czytaj więcej...

Wapienne skały Zante

Zakynthos (Zakintos) to niewielka wysepka w archipelagu Wysp Jońskich, znana przede wszystkim ze wspaniałych krajobrazów. To prawdziwa perełka wśród wysp greckich, która wciąż jeszcze jest miejscem niezdobytym przez tłumne rzesze turystów.  Ci, którym uda się dotrzeć na tę wysepkę, z miejsca zakochują się w panującej tu atmosferze i na stałe umieszczają ją na mapie miejsc, do których koniecznie trzeba powrócić.

Czytaj więcej...

zakupy-zante Zakintos (Zakynthos) – atrakcje, plaża z wrakiem | Greckie wyspy

Planując podróż do Grecji zastanawiamy się nad miejscami wartymi zobaczenia, przygodami godnymi przeżycia, ale i zakupami, które również są nieodłączną częścią wakacji. Czy w dobie kryzysu będziemy mieli gdzie kupić na wyspie Zakynthos pamiątki albo artykuły spożywcze?

Czytaj więcej...

Zakynthos Last Minute

Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w ofercie niemal wszystkie biura podróży. Bardzo często można trafić na ciekawą i tanią wycieczkę last minute.

Czytaj więcej...

zakynthos-wrzesien Zakintos (Zakynthos) – atrakcje, plaża z wrakiem | Greckie wyspy

Wrzesień to idealna pora roku na wakacje w Grecji dla osób, które nie lubią tłumów i przeraźliwie wysokich temperatur. Nie oznacza to jednak, że możemy zapomnieć o opalaniu i kąpielach w morzu – wręcz przeciwnie!

Czytaj więcej...

Plaża w Laganas

Jednym z najpopularniejszych miast na wyspie Zakynthos jest Laganas. I nie chodzi to o ilość atrakcji czy zabytków, ale bogatą bazę hotelową i gastronomiczną. Laganas nazywane jest też miastem imprez, bo niemal co drugi lokal na głównej ulicy to klub

Czytaj więcej...

Zatoka wraku Zante

Co warto zobaczyć na Zakynthos (Zakintos)? W 1953 roku podczas trzęsienia ziemi, wyspa została niemal doszczętnie zniszczona. Uratowało się jednak kilka perełek, które dziś możemy podziwiać, np. kościół św. Dionizosa czy przepiękne plaże, zatoki i groty.

Czytaj więcej...

Słynny wrak z Zakynthos

W Grecji, a dokładniej na Zakynthos miałam okazję być we wrześniu 2015 roku. Moje obawy, że na wyspie będzie „wiało nudą” oczywiście nie sprawdziły się i wspominam ten wyjazd jako jeden z bardziej udanych. Ale może zacznę od początku…

Czytaj więcej...