Kreta

 • Kreta

  Chania – dawna stolica Krety

  Georgioupolis Beach to plaża znajdująca się w północnej części Krety. Miejscowość Georgioupoli położona jest w odległości ok. 43 km na wschód od Chanii i ok. 22 km na zachód od Rethymnonu.

 • Fontanna Morosiniego w Heraklionie

  Heraklion – miasto Herkulesa

  Elafonisi (Elafonissi) to w rzeczywistości maleńka wysepka u południowo-zachodnich wybrzeży Krety, mogąca pochwalić się jedną z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych plaż.

 • Plaża na Krecie

  Pogoda na Krecie

  Największym atutem tej, jednej z najpiękniejszych kreteńskich plaż, jest... izolacja – droga prowadząca na plażę nie jest łatwa!

 • Uliczki Mykonos

  Romantyczne wakacje w Grecji

  Grecja i jej słoneczne wyspy bezapelacyjne wygrywają w sondażach popularności wśród zakochanych i młodych par. Najbardziej romantyczne miejsce? Grecja! Miesiąc miodowy, zaręczyny, niezapomniany ślub i wesele? Tylko Grecja!

 • Pałac w Knossos na Krecie

  Top 10 miejsc, które warto zobaczyć na Krecie

  Kreta to jedna z najczęściej odwiedzanych greckich wysp i wymarzone miejsce na udane wakacje. Oprócz ciepłego morza i wyśmienitego jedzenia oferuje wiele ciekawych zabytków i atrakcji. Oto najpiękniejsze miejsca na Krecie, Które koniecznie musicie zobaczyć.

 • Wyspa Gavdos w Grecji

  W krainie greckich wysp

  Wśród wielu rankingów, prowadzonych czy to przez czasopisma podróżnicze, czy przez turystyczne portale internetowe, Grecja często zajmuje wysokie pozycje. Jest coraz chętniej wybieranym kierunkiem urlopowym i chyba najbardziej romantycznym miejscem na Ziemi. Jest także piątym krajem europejskim pod względem liczby wysp i wysepek.

 • Plaża w Gournes

  Wyjazd na Kretę. Jaką miejscowość wybrać?

  No właśnie, postanowiliśmy spędzić tegoroczny urlop na Krecie, ale pozostaje nam jeszcze wybór miejscowości, która będzie naszą bazą. Bazą do dalszych wypraw po tej pięknej wyspie, bowiem szkoda spędzić cały urlop na jednej plaży. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji naszych internautów, którzy zaliczyli swój pobyt na Krecie do bardzo udanych: