Grecja - wczasy, pogoda i informacje praktyczne o Grecji

wirtualnagrecja.pl - ostatnio dodane artykuły

 • {module Ostatnio dodane 1}
 • {module Ostatnio dodane 2}
 • {module Ostatnio dodane 3}
  {module ReklamaGlowna}
  {module ReklamaGlowna}
  {div class:pogodasmall}{module pogodasmall}{/div}
  {module ReklamaGlowna}
  {module Facebook fanpage mobile}
  {div class:pogodasmall}{module pogodasmall}{/div}

  Najpopularniejsze miejsca w Grecji - przewodnik

  {module Grecja popularne 1}
  {module Grecja popularne 2}
  {module Grecja popularne 3}

  Najważniejsze informacje praktyczne o Grecji

  {module Poznaj Grecję 1}
  {module Poznaj Grecję 2}
  {module Poznaj Grecję 3}

  Kultura współczesna

  • Para młoda na wyspie Sifnos

   Greckie wesele w pytaniach i odpowiedziach

   Podróżujemy coraz częściej i coraz chętniej nawiązujemy bliskie znajomości z ludźmi z całego świata. Granice między krajami zdają się zanikać, a relacje na odległość pomaga nam podtrzymywać internet. Coraz częściej jesteśmy więc zapraszani przez przyjaciół z zagranicy do udziału w różnych ważnych dla nich wydarzeniach, jak np. ślub. Otrzymanie zaproszenia na wielkie greckie wesele nie jest już więc mrzonką, a całkiem prawdopodobną sytuacją, na którą warto być przygotowanym.

  • Gwarne ulice Santorini

   Jacy są Grecy? Życie codzienne mieszkańców Hellady

   Grecy są narodem bardzo gościnnym i towarzyskim (co jest zresztą cechą charakterystyczną wszystkich ludów śródziemnomorskich), dlatego jako główną formę spędzania wolnego czasu preferują spotkania w kawiarniach, naturalnie w gronie przyjaciół.Gorąca kawa i lampka dobrego wina sprzyjają wówczas pogodnym nastrojom, zachęcają do prowadzenia zagorzałych (niejednokrotnie bardzo ognistych) dyskusji, do snucia opowieści i śledzenia najnowszych wydarzeń.

  • Mieszkaniec Grecji na osiołku

   Ludność Grecji

   Pod względem liczby ludności Grecję sytuuje się na dwunastym miejscu w Europie. Ludność miast stanowi 57,7%, wsi - 42,3%. Społeczeństwo greckie jest dość jednolite etnicznie.

  • Grecki artysta Tzimis Panousis

   Najpopularniejsi greccy piosenkarze

   Dla wielu z nas muzyka grecka zaczyna się i kończy na Eleni, warto więc odświeżyć nieco swoje rozeznanie w tym temacie. Grecka muzyka cieszy się dużą popularnością nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami. Przedstawiamy krótką listę znanych greckich wokalistów:

  • Świątynia nad morzem

   Religia i mniejszości wyznaniowe Grecji

   97,6% mieszkańców Grecji stanowią wyznawcy prawosławia, jest to religia dominująca, a Kościół posiada niezależność organizacyjną. Państwo sprawuje pieczę nad wypłacaniem pensji duchownym, finansowaniem nauczania religijnego i budową kościołów.

  • Starożytna rzeźba kobiety

   Sztuka grecka – od starożytności po XXI wiek

   Wszyscy zachwycają się starożytnymi porządkami architektonicznymi, wątkami murów i freskami odnajdowanymi w licznych zespołach archeologicznych Grecji, ale ilu z nas zna najsławniejszych twórców współczesnej sztuki greckiej?

  • Portret Marii Callas

   Wiedziałeś, że są Grekami?

   Dawna Hellada to ojczyzna wybitnych filozofów, rzeźbiarzy i dramaturgów starożytności, których dzieła zachwycają do dziś. Ale także dzisiejsza Grecja ma wśród swych obywateli jednostki wybitne, które dobrze znamy z radia i telewizji, często nawet nie wiedząc, że w ich żyłach płynie grecka krew.

  • Maria Callas przy pianinie

   Wybitni i sławni Grecy

   Podziwiając nieocenione dziedzictwo kultury antycznej Grecji, nie możemy zapomnieć, iż jest to kraj wciąż żywy, równie niezwykły i zachwycający w swej teraźniejszości.