Zabytki Grecji

 • Widok na Akropol

  Akropol ateński

  Górujące nad Atenami wapienne wzgórze – Akropol, jest największą chlubą miasta. Mianem akropolis określano niegdyś miasto lub jego część położoną na wzgórzu (gr. akros – najwyższy, polis – miasto). To właśnie tu znajduje się zespół najpiękniejszych i najlepiej zachowanych zabytków starożytnej Grecji. Wzgórze początkowo pełniło rolę obronną, a z czasem stało się największym okręgiem kultowym Hellady.

 • Zbliżenie na ateńską Wieżę Wiatrów

  Nowa-stara atrakcja w Atenach – Wieża Wiatrów

  W Atenach raczej nie brakuje nikomu zabytków, ale dla tych, którzy zwiedzili je wzdłuż i wszerz miasto ma nową atrakcję – Wieżę Wiatrów. Prawdę mówiąc, jest to stara-nowa atrakcja, budowla pochodzi bowiem z I wieku p.n.e., ale dopiero w sierpniu 2016 roku, po długich latach zamknięcia dla turystów, udostępniono ją do zwiedzania.

 • Ruiny w Delfach

  Sanktuarium Apollina w Delfach

  Delfy w starożytności były jednym z głównych ośrodków kultu boga poezji, muzyki i sztuk wszelakich – Apolla. Jak podają mity, niegdyś pokonał on strzegącego wyroczni w Delfach Pytona i objął w posiadanie tamtejszą świątynię.

 • Pałac w Knossos na Krecie

  Top 10 miejsc, które warto zobaczyć na Krecie

  Kreta to jedna z najczęściej odwiedzanych greckich wysp i wymarzone miejsce na udane wakacje. Oprócz ciepłego morza i wyśmienitego jedzenia oferuje wiele ciekawych zabytków i atrakcji. Oto najpiękniejsze miejsca na Krecie, Które koniecznie musicie zobaczyć.