Zakupy w Grecji

 • Restauracja w w Thassos

  Ceny w Grecji w 2016 roku

  Dawniej Grecja była stosunkowo tanim krajem dla podróżników. Po wejściu do strefy euro ceny jednak znacznie wzrosły i dziś minimalny budżet turysty na jeden dzień wynosi około 45 euro, a żeby odpoczywać w komfortowych warunkach i bez ograniczeń odwiedzać restauracje, trzeba wydać od 100 do 130 euro dziennie.

 • Grecki dywan flokati

  Grecka sztuka użytkowa – puszyste dywany flokati

  Oprócz doskonałej kuchni, muzyki i architektury Grecja znana jest również z produkcji wspaniałych pamiątek i rękodzieł. Najpiękniejsze wyroby znajdziemy w małych greckich miasteczkach i wioskach, gdzie ludzie od wieków zajmują się ich tradycyjną produkcją. Na szczególną uwagę zasługują dywany i chodniki.

 • Greckie piwo Mythos

  Jadalne pamiątki z Grecji

  Jakie pamiątki przywieźć z Grecji? Każdy z nas zadaje sobie to pytanie przed podróżą. Magnesy na lodówkę, figurki bogów, naturalne gąbki i ceramika – to jedne z najpopularniejszych. Nie zapomnijmy jednak też o jadalnych pamiątkach, np. miodach, oliwie z oliwek, pysznej chałwie i oczywiście alkoholach.

 • Magnesy z Patmos

  Lista rzeczy, które warto kupić w Grecji

  Kupno wycieczki czy biletu na samolot to nie jedyne wydatki, jakie związane są z naszymi wymarzonymi wakacjami w Grecji. Oprócz tego powinniśmy wziąć pod uwagę dodatkowe posiłki, wycieczki fakultatywne oraz pamiątki. 

 • Targ w Paros

  Pamiątki z Grecji

  Z każdej podróży, nawet tej najkrótszej, warto przywieźć jakąś pamiątkę, która będzie przypominała nam o mile spędzonych wakacjach. Prezenty przywiezione znajomym lub rodzinie mogą skutecznie zachęcić ich do podobnej podróży lub dać choć namiastkę magicznej atmosfery kraju, który odwiedziliśmy.

 • Apetyczne oliwki greckie

  Pamiątki z Krety

  Oprócz miłych wspomnień i pięknych zdjęć warto przywieźć z greckich wakacji przedmioty typowe dla tego regionu. W tym celu koniecznie trzeba wybrać sie na wielkie greckie zakupy! Poniżej przedstawiamy garść pomysłów na pamiątki z Krety.

 • Pamiątki z Zakynthos

  Pamiątki z Zakynthos (Zante)

  Piękne wspomnienia i zdjęcia to najpiękniejsze z pamiątek po cudownych, często długo wyczekiwanych wakacjach. Wielu z nas lubi jednak przywozić rzeczy, które po powrocie cieszą oczy oraz kubki smakowe… Co można przywieźć z Zakynthos?

 • zakupy-zante Ceny i zakupy w Grecji

  Zakupy na wyspie Zakynthos

  Planując podróż do Grecji zastanawiamy się nad miejscami wartymi zobaczenia, przygodami godnymi przeżycia, ale i zakupami, które również są nieodłączną częścią wakacji. Czy w dobie kryzysu będziemy mieli gdzie kupić na wyspie Zakynthos pamiątki albo artykuły spożywcze?