Grecja - wczasy, pogoda i informacje praktyczne o Grecji

wirtualnagrecja.pl - ostatnio dodane artykuły

 • {module Ostatnio dodane 1}
 • {module Ostatnio dodane 2}
 • {module Ostatnio dodane 3}
  {module ReklamaGlowna}
  {module ReklamaGlowna}
  {div class:pogodasmall}{module pogodasmall}{/div}
  {module ReklamaGlowna}
  {module Facebook fanpage mobile}
  {div class:pogodasmall}{module pogodasmall}{/div}

  Najpopularniejsze miejsca w Grecji - przewodnik

  {module Grecja popularne 1}
  {module Grecja popularne 2}
  {module Grecja popularne 3}

  Najważniejsze informacje praktyczne o Grecji

  {module Poznaj Grecję 1}
  {module Poznaj Grecję 2}
  {module Poznaj Grecję 3}

  Hersonissos, ze względu na świetne położenie i łatwy dojazd, w okresie od późnej wiosny do jesieni zamienia się w jeden z najpopularniejszych i masowo obleganych greckich kurortów. Miasto oferuje zarówno piasek i morze, jak i wszelkiego rodzaju rozrywki i atrakcje turystyczne – luksusowe hotele, sklepy, restauracje, kluby nocne i dyskoteki, bary, salony Spa i znacznie, znacznie więcej.

  {module ReklamaBIG}

  Informcje ogólne o Hersonissos

  Hersonisoss to typowa, nadmorska miejscowość leżąca na północy Krety i oddalona od stolicy wyspy – Heraklionu o około 27 km. Innym leżącym w pobliżu Hersonissos miastem jest Agios Nikolaos.

  Oficjalną nazwą miasta jest Limenas Hersonissou, czyli Port Hersonissos. Około 2 km na południe od portu leży Ano Hersonissos (Górne Hersonissos), zwane także „Starym Hersonissos”.

  Archeologia Hersonissos

  Dzisiejszy kurort powstał na miejscu dawnego miasta Chersonesos, które w starożytności pełniło funkcję ważnego portu morskiego. O minionych czasach świadczą liczne zachowane pozostałości, m.in. rzymska fontanna w kształcie piramidy, bizantyjskie mozaiki odkryte w ruinach wczesnochrześcijańskiej bazyliki czy też odkryta w pobliżu miasta starożytna świątynia i akwedukt.

  Hersonissos to popularny wśród turystów kurort na KrecieGrecja | Hersonissos to popularny wśród turystów kurort na Krecie (by Paula McMillen )

  Atrakcje Hersosnissos

  Prócz wspomnianej wcześniej doskonałej infrastruktury turystycznej, wśród której nie brakuje restauracji z wyśmienitą kuchnią grecką, klubów gwarantujących zabawę do białego rana, czy sklepów oferujących towar wszelkiej maści, w Hersonisoss znajdziemy również kilka innych atrakcji.

  {module ReklamaBIG}
  Jako pierwsze należy wymienić piaszczyste plaże i ciepłe, spokojne morze. Na wschód od portu znajdują się najpopularniejsze i najbardziej zaludnione plaże Hersosnissos, położone naprzeciw luksusowych hoteli. Jest tu tłoczno i gwarno. Dużo bardziej spokojne i ciche są plaże położone w niewielkich zatoczkach na zachód od portu.

  Amatorów zjeżdżalni wodnych oraz rodziców z dziećmi z pewnością ucieszy fakt że w Hersonissos i bliskiej okolicy funkcjonuje kilka parków wodnych, gwarantujących całodzienną zabawę i mnóstwo atrakcji – od licznych zjeżdżalni i basenów po hydromasaże, salony Spa i restauracje.

  Dzieciom i ich opiekunom z pewnością spodoba się również wizyta w Aquaworld Aquarium, gdzie z bliska zobaczyć można i pogłaskać m.in. węże, żółwie i jaszczurki.

  Ci którzy lubią spędzać czas aktywnie również nie powinni być zawiedzeni. W kurorcie funkcjonują szkoły windsurfingu, nurkowania, a w pobliżu stadniny konne i jedyne na Krecie pole golfowe. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą także spróbować swych sił w paralotniarstwie.

  Każdy kto choć trochę interesuje się kulturą ludową Krety powinien odwiedzić skansen Lychnostatis, gdzie odwzorowano życie dawnych mieszkańców Krety. Obejrzeć tu można tradycyjny kreteński dom wraz z jego wyposażeniem, szkołę, kościół, warsztaty i pracownie. W znajdującej się na terenie skansenu restauracji można spróbować tradycyjnych przekąsek i alkoholi.

  Hersonissos nocąGrecja | Hersonissos nocą (by marcoqf73 )

  Zainteresują Cię również

  Wakacje w Grecji 2017 Wakacje w Grecji 2017
  Sezon wakacyjny 2016 już dawno za nami. Teraz czas planowania tegorocznych wakacji, oczywiście do Grecji! Kupić...
  Pogoda na Krecie Pogoda na Krecie
  Pogoda na Krecie jest ciepła i słoneczna przez większą część roku, dzięki czemu warto się tu wybrać niemal o...
  Grecja First Minute Grecja First Minute
  Wszyscy wiemy o wycieczkach z oferty last minute, ale czy wiemy co to jest first minute? Czym charakteryzuje się ta...
  Zakynthos Last Minute Zakynthos Last Minute
  Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w...
  Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
  Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...