Zakintos (Zakynthos) jest niewielką wyspą, którą można zjechać w kilka dni. Czym najlepiej po niej podróżować? Jest kilka opcji.

Transport publiczny

Do stolicy wyspy – miasta Zakynthos (Zante, Zakintos), dostaniemy się autobusem. Bilet kupimy w autobusie, jego koszt to 1,80 euro. W większości hoteli można pobrać kartkę z rozkładem jazdy oraz mapką miasta, która z pewnością okaże się pomocna podczas zwiedzania. W sezonie turystycznym przez zwiększoną liczbę podróżujących osób, autobusy bardzo rzadko przyjeżdżają punktualnie.

Taksówka

Z punktu A do punktu B dostaniemy się też taksówkami. Są w kolorze srebrnym, a najczęściej można je spotkać w pobliżu klubów i często uczęszczanych plaż. Trasa z Kalamaki do Laganas kosztuje średnio 5 euro.

Wynajęty samochód

W większości miejscowości turystycznych, np. Laganas, Kalamaki czy Tsivli niemal na każdym kroku znajdują się wypożyczanie samochodów. Samochodem można przemierzyć każdy zakątek wyspy. Przed podpisaniem umowy dokładnie ją przeczytajmy. Pełne ubezpieczenie jest zazwyczaj dodatkowo płatne. W większości wypożyczalni, samochód należy zwrócić następnego dnia do godziny 9 rano, a nie po 24 godzinach. Cena zależy od marki samochodu oraz ilości dni – im będzie dłuższy czas wypożyczenia, tym będzie taniej. Przykładowo za jeden dzień zapłacimy średnio 40 euro, za 3 dni – około 100 euro. Warto negocjować!

Grecja
Grecja | Wielu turystów lubi podróżować po wyspie wypożyczonym samochodem (by mapkyca )

Quad

W wypożyczalniach pełno jest też… quadów! Nimi również można objechać niemal całą wyspę. Przed wynajęciem pojazdu warto zwrócić uwagę na pojemność silnika. Na tych o pojemności 50 cm³ pod stromą górkę mogą nie podjechać już dwie osoby… Przejażdżka quadem to super przygoda. Wystarczy zatankować za 3-4 euro i można jeździć przez cały dzień. Najtańsze quady można wypożyczyć już od 20 euro. W godzinach 20:00-8:00 obowiązuje zakaz poruszania się tymi pojazdami w pobliżu plaż, gdzie żółwie caretta caretta mają swoje lęgowiska.

Skuter

Po wyspie możemy poruszać się także wypożyczonymi skuterami. Cena wynajęcia oscyluje w granicach 15 euro. Podróżując nimi warto poprosić o kask.

Rower

Zakinthos nie jest idealnym miejscem na wycieczki rowerowe. Liczne, strome wzniesienia mogą dać nieźle w kość przy 30-sto stopniowym upale, ale jednak warto. Rowerem można pojechać do miasta Zante czy piękną plażę w Kalamaki. Koszt wynajęcia roweru to około 5 euro za dzień.

Grecja
Grecja | Popularnym środkiem transportu na Zakintos są też skutery (by gonmi )

Zainteresują Cię również

Zakynthos Last Minute Zakynthos Last Minute
Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w...
Moja wielka wycieczka do Grecji Moja wielka wycieczka do Grecji
W Grecji, a dokładniej na Zakynthos miałam okazję być we wrześniu 2015 roku. Moje obawy, że na wyspie będzie &...
Wrzesień na Zakynthos Wrzesień na Zakynthos
Wrzesień to idealna pora roku na wakacje w Grecji dla osób, które nie lubią tłumów i przeraź...
Laganas – miasto imprez Laganas – miasto imprez
Jednym z najpopularniejszych miast na wyspie Zakynthos jest Laganas. I nie chodzi to o ilość atrakcji czy zabytk&...
Zakupy na wyspie Zakynthos Zakupy na wyspie Zakynthos
Planując podróż do Grecji zastanawiamy się nad miejscami wartymi zobaczenia, przygodami godnymi przeżycia,...