Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w ofercie niemal wszystkie biura podróży. Bardzo często można trafić na ciekawą i tanią wycieczkę last minute.

Co to jest last minute?

Last minute jest to wyprzedaż wycieczek. Można je kupić znacznie taniej, ale jest jeden haczyk – takie oferty pojawiają się na kilka dni przed wyjazdem. Last minute cieszy się ogromnym powodzeniem, wiele osób wyszukuje wczasy tylko w takiej opcji. Warto zaznaczyć, że tego typu wycieczki, chociaż tańsze, nie są wcale gorsze od tych kupionych w regularnej cenie. Samolot i transfer jest ten sam, pokoje w takim samym standardzie, obsługa jednakowo miła dla każdego gościa.

Czy last minute dla każdego?

Last minute nie jest dla każdego, bowiem wycieczki sprzedawane są przed samym wyjazdem. Rodzinie z dziećmi trudno może być się zorganizować w tak krótkim czasie. Pamiętajmy też o ograniczonej liczbie miejsc.

Grecja
Grecja | Zakynthos kusi niskimi cenami! (by GregMontani )

Ceny wycieczek na Zakynthos

Ceny wycieczek na Zakynthos różnią się w zależności od terminu, hotelu oraz opcji wyżywienia. Za tygodniowy pobyt zapłacić trzeba średnio około 2000-2500 zł/os. W opcji last minute zapłacimy nawet o 1000 mniej.

Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na zwiedzanie wyspy – a jest co zobaczyć! Przepiękna Zatoka Wraku, urokliwa stolica wyspy czy plaża Xigia, nazywana naturalnym siarkowym SPA. Aby zobaczyć wszystkie najpiękniejsze miejsca można wypożyczyć samochód lub skorzystać z usług lokalnego biura podróży.

Hotele na Zakynthos

Na Zakynthos jest bardzo bogata baza noclegowa, począwszy od pensjonatów bez wyżywienia, na luksusowych hotelach All inclusive kończąc. W opcji last minute nie ma takiego wyboru hoteli jak w first minute (gdzie ceny są również bardzo atrakcyjne) czy w normalnej ofercie. Warto poczytać o każdym z nich, sprawdzić opinie oraz lokalizacje. Zdjęcia umieszczone na stronach biur podróży nie zawsze są zgodne z rzeczywistością. Jeśli nie chcemy wylądować w centrum głośnego, imprezowego Laganas, lepiej poczytać opinie innych podróżujących na niezależnych forach internetowych.

Gdy decydujemy się na taką wycieczkę, wpłacamy od razu całą należność.

Grecja
Grecja | Plaża na wyspie Cameo (by Niksy )za

Zainteresują Cię również

Hersonissos Hersonissos
Hersonissos, ze względu na świetne położenie i łatwy dojazd, w okresie od późnej wiosny do jesieni zamienia się...
Wakacje w Grecji 2017 Wakacje w Grecji 2017
Sezon wakacyjny 2016 już dawno za nami. Teraz czas planowania tegorocznych wakacji, oczywiście do Grecji! Kupić...
Grecja First Minute Grecja First Minute
Wszyscy wiemy o wycieczkach z oferty last minute, ale czy wiemy co to jest first minute? Czym charakteryzuje się ta...
Moja wielka wycieczka do Grecji Moja wielka wycieczka do Grecji
W Grecji, a dokładniej na Zakynthos miałam okazję być we wrześniu 2015 roku. Moje obawy, że na wyspie będzie &...
Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...