Wszyscy wiemy o wycieczkach z oferty last minute, ale czy wiemy co to jest first minute? Czym charakteryzuje się ta oferta oraz w jakiej cenie można kupić wycieczki do Grecji?

Co to jest first minute?

First minute są to wycieczki sprzedawane w przedsprzedaży po bardzo okazyjnych cenach, zawsze na kilka miesięcy przed podróżą (w listopadzie sprzedawane są nawet na wrzesień/październik przyszłego roku).

Biura podróży często oferują gwarancję najniższej ceny. Gdyby później ta sama wycieczka kosztowała mniej – biuro podróży zobowiązuje się zwrócić różnicę w cenie. Wiele biur podróży, prócz okazyjnej ceny, oferuje też gratisy, typu voucher na wycieczkę fakultatywną.

W momencie podpisania umowy, zobowiązujemy się do wpłacenia zaliczki w wysokości 20-30 procent, czasem biura wymagają tylko 10 procent. Pozostała kwota wpłacana jest najpóźniej 30 dni przed planowanym wylotem.

Kiedy pojawiają się oferty first minute?

Wycieczki z oferty first minute pojawiają się w sprzedaży zaraz po zakończeniu sezonu letniego, czyli jesienią. Oferta, w zależności od biura podróży, ważna jest zazwyczaj do końca grudnia.

Grecja
Grecja | Biura podróży kuszą ofertami first minute (by MustangJoe )

First minute czy last minute

First minute jest przedsprzedażą, a last minute – wyprzedażą. Oferty różnią się okresem zakupu. First minute kupuje się nawet na rok przed planowaną podróżą, a do wyboru ma się całą ofertę z katalogu. Wycieczki last minute kupuje się na kilka dni przed wyjazdem i ma się ograniczony wybór miejsc oraz hoteli. W obu przypadkach ceny są bardzo podobne. Jeśli lubimy mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, lecimy z rodziną lub grupą przyjaciół albo boimy się, że upatrzone przez nas wczasy zostaną wyprzedane – lepiej zdecydować się na ofertę first minute. Jeśli jednak obojętne jest nam miejsce pobytu, nie lubimy z tak dużym wyprzedzeniem planować wakacji, jesteśmy w stanie kilku dni wciąć urlop w pracy, spakować się – oczywiście last minute będzie lepszą ofertą.

Grecja first minute

Wycieczki w ofercie first minute można kupić również do Grecji! Ceny wahają się w zależności od miejsca, standardu hotelu, opcji wyżywienia oraz terminu. Najtańsze, w maju albo we wrześniu, na Krecie, Zakynthos albo Kos, z własnym wyżywieniem, można kupić już od 1200 zł/os. W ścisłym sezonie turystycznym, w lipcu oraz w sierpniu, w hotelach z opcją All inclusive jest drożej od 2000 zł/os.

Grecja
Grecja | Skąpane w greckim słońcu cytryny (by GregMontani )

Zainteresują Cię również

Hersonissos Hersonissos
Hersonissos, ze względu na świetne położenie i łatwy dojazd, w okresie od późnej wiosny do jesieni zamienia się...
Wakacje w Grecji 2017 Wakacje w Grecji 2017
Sezon wakacyjny 2016 już dawno za nami. Teraz czas planowania tegorocznych wakacji, oczywiście do Grecji! Kupić...
Zakynthos Last Minute Zakynthos Last Minute
Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w...
Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...
Grecja last minute Grecja last minute
Jedni rezerwują swój wymarzony wyjazd na grecką wyspę na kilka miesięcy przed wakacjami, inni wolą poczeka...