Nic tak nie potwierdza jakości danego miejsca, jak opinie innych podróżnych. Amerykański magazyn podróżniczy Condé Nast Traveler po raz kolejny opublikował na swoich łamach najlepsze wybory czytelników. Nie zabrakło wśród nich także Grecji.

Planując urlop marzeń nie chcemy narażać się na przykre niespodzianki, dlatego chętnie zapoznajemy się z opiniami osób, które dane miejsce miały okazję odwiedzić.

Nagrody przyznawane przez czytelników

Condé Nast Traveler – renomowane amerykańskie czasopismo turystyczne, którego nadrzędna zasada brzmi "Truth in Travel", co oznacza, że wydawcy czerpią zyski tylko z własnej działalności, a nie od zewnętrznych firm turystycznych – co roku publikuje Readers' Choice Awards, czyli nagrody przyznawane przez swoich czytelników.

Wyróżnienia przyznawane są w różnych kategoriach, m. in.: najlepsze miasta, wyspy, hotele, rejsy wycieczkowe i linie lotnicze. Niektóre rankingi są ogólnoświatowe, inne dotyczą poszczególnych rejonów świata.

Grecja zajęła wysokie pozycje w ocenie hoteli i wysp.

Grecja, Santorini
Grecja, Santorini | Widok na miejscowość Oia, gdzie znajduje się hotel Perivolas (by to2hov )

Najlepsze hotele świata

Największy sukces w rankingu Readers' Choice Awards podsumowującym rok 2012 osiągnęło Santorini lokując się z jednym ze swoich hoteli w pierwszej dziesiątce 100 najlepszych hoteli świata (Top 100 Hotels & Resorts in the World). Tak wysoką notę zdobył hotel Perivolas, ustawiając się tuż za Bora Bora i tuż przed Portofino. Hotel urzeka fantastycznym połączeniem bieli ścian, pastelowego wystroju wnętrz i zjawiskowego błękitu morza. Perivolas jest niezwykłym dialogiem historii i nowoczesności, luksusowe apartamenty dla gości zostały bowiem utworzone w odrestaurowanych, starych jaskiniach. Hotelowa zabudowa wnosi się na klifie, tuż nad Morzem Egejskim.

Najlepsze hotele Europy

Tym samym Perivolas Hotel zajął drugie miejsce na liście 15 najlepszych ośrodków wypoczynkowych Europy (Top 15 Resorts in Europe), wyprzedzony przez Hotel Caesar Augustus na Capri. Znalazło się tu jednak jeszcze więcej greckich perełek, takich jak:

  • Blue Palace Resort & Spa na Krecie – miejsce 4.
  • Westin Athens Astir Palace Beach Resort w Atenach – miejsce 13.

Najlepsze wyspy Europy

Także greckich wysp nie mogło zabraknąć w zestawieniu Top 10 najpiękniejszych wysp Europy (Top 10 Islands in Europe).

Tym razem wyróżnienie otrzymało Mykonos (archipelag Cyklady), lokując się na 7. miejscu, wyprzedzone przez Majorkę, a poprzedzające Szetlandy.

Wyspy otrzymywały osobne punkty w każdej z tych kategorii: krajobraz, atmosfera, podejście do turystów, plaże, atrakcje, zakwaterowanie, restauracje. Zsumowane punkty, dawały odpowiednią pozycję w Top 10.

Czy w waszym prywatnym rankingu wakacyjnym także zagościłoby Santorini i Mykonos?

Grecja
Grecja | Perivolas na Santorini – hotelowe wnętrza urzekają połączeniem pasteli i bieli (by Photo courtesy of the www.reimundogarcia.com )

Zainteresują Cię również

Zmiany w roamingu 2017 Zmiany w roamingu 2017
Planujecie tegoroczne wakacje spędzić w Grecji? Jeśli tak to mamy dla Was dobrą wiadomość! Od połowy czerwca tego...
Wakacje 2016 w Grecji Wakacje 2016 w Grecji
Wakacje w Grecji to z pewnością marzenie wielu z nas, zarówno tych, których noga nigdy jeszcze nie stan...
Filmy z Grecją w tle Filmy z Grecją w tle
Grecja – słoneczny kraj pełen słońca kusi nie tylko turystów. Przybywają tu też filmowcy z całego ś...
Grecja last minute Grecja last minute
Jedni rezerwują swój wymarzony wyjazd na grecką wyspę na kilka miesięcy przed wakacjami, inni wolą poczeka...
Czy warto spędzić Wielkanoc w Grecji? Czy warto spędzić Wielkanoc w Grecji?
Jeśli marzą nam się Święta Wielkanocne inne niż wszystkie, może warto pomyśleć nad spędzeniem ich w Grecji? S...