Newsy z Grecji

 • Biało-błękitna Grecja

  "Gorzkie pomarańcze" – niecodzienna lektura o Grecji

  "Grecja. Gorzkie pomarańcze" Dionisiosa Sturisa to "fascynująca opowieść o polsko-greckiej tożsamości, z wielką polityką w tle".

 • Klasztory Meteora

  10 turystów dziennie, i to sami mężczyźni – czym jeszcze zaskoczy nas Grecja?

  Oczywiście cała Grecja jest jednym wielkim skarbem Europy i prawdziwym muzeum pod gołym niebem. Białe mury świątyń, złote plaże, błękitne morze i bujna śródziemnomorska roślinność to tutaj codzienność. Chyba każdy z nas słyszał o wspaniałościach Aten, kreteńskim raju i niesamowitej atmosferze Santorini – Grecja kryje jednak dużo więcej niespodzianek. Poznajmy tajemnice republiki mnichów, urok wiszących klasztorów i udajmy się na spacer po komnatach podziemnych pałaców.

 • Książka ”Greckie pomidory, czyli nowy dom na końcu drogi”

  A może by tak rzucić to wszystko i zamieszkać w Grecji?

  W sobotę 5 listopada 2011 o godz. 17:00 w Bibliotece na Zielonym Ursynowie odbędzie się spotkanie z autorami książki pt: ”Greckie pomidory czyli nowy dom na końcu drogi”. Joanna Nicklasson-Młynarska i Mikael Backaman pojawią się w siedzibie biblioteki przy ul. 6 Sierpnia 23 jako goście kolejnego odcinka z cyklu „Kuchnia i Literatura”.

 • Majestatyczny Akropol

  Akropol skąpany w gorącym słońcu

  Tegoroczne lato dało się Grekom we znaki. Wysokie temperatury zmusiły pracowników Akropolu do skrócenia godzin otwarcia starożytnego kompleksu.

 • Korzystne cenowo Ateny

  Ateny zajmują 26 miejsce wśród najtańszych i najbardziej popularnych miast

  Od 21 stycznia do 5 lutego największy na świecie portal turystyczny TripAdvisor przeprowadził analizę ceny room service hoteli czterogwiazdkowych wśród najbardziej popularnych miast na całym świecie.

 • Grecja - poszukiwanie pracy

  Bezrobocie w Grecji wciąż rośnie

  Coraz więcej Greków jest zwalnianych z pracy i ma problemy ze znalezieniem nowej posady. Niedawno wskaźnik bezrobocia osiągnął w kraju rekordowy poziom 25,1%.

 • Wiosna na Krecie

  Czy warto spędzić Wielkanoc w Grecji?

  Jeśli marzą nam się Święta Wielkanocne inne niż wszystkie, może warto pomyśleć nad spędzeniem ich w Grecji? Słoneczna Hellada kusi nas pogodą, pięknymi krajobrazami, wspaniałymi zabytkami i wyśmienitą kuchnią.

 • Grecka twierdza nad morzem

  Do zgarnięcia darmowe wycieczki do Grecji!

  Macie ochotę spędzić cudowne wakacje w Grecji zupełnie za darmo? Grecka agencja turystyczna oferuje 150 podwójnych darmowych wycieczek!

 • Panorama Aten

  Filmy z Grecją w tle

  Grecja – słoneczny kraj pełen słońca kusi nie tylko turystów. Przybywają tu też filmowcy z całego świata, którzy właśnie te plenery wybrali na tło swoich produkcji. Przedstawiamy krótką listę filmów, w których Grecja zagrała jedną z głównych ról.

 • Panorama Santorini

  Grecja – jaki kierunek wybrać?

  Kiedy już zapadnie ważna urlopowa decyzja: w tym roku Grecja! Pozostaje już tylko wybór miejscowości, w której spędzimy wakacje lub która stanie się naszą bazą wypadową.

 • Biało-niebieska flaga Grecji

  Grecja i Polska w "Grupie Marzeń" na Euro 2012

  Po piątkowym, pełnym emocji losowaniu faz grupowych wiemy, że Euro 2012 zainauguruje spotkanie Polska-Grecja, które odbędzie się 8 czerwca 2012 roku o godzinie 18:00. Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie.

 • Bajeczne Rodos

  Grecja last minute

  Jedni rezerwują swój wymarzony wyjazd na grecką wyspęna kilka miesięcy przed wakacjami, inni wolą poczekać do ostatniej chwili i skorzystać z opcji „last minute”. Czym  właściwie jest „last minute”, jakie wycieczki oferuje i na co należy uważać?

 • Uśmiechnij się!

  Grecja pozytywnie

  Grupa Greków postanowiła, że ich rodacy muszą zacząć jaśniej patrzeć w przyszłość i założyła nowy portal internetowy publikujący jedynie pozytywne informacje. Jego celem jest przeciwdziałać kryzysowi i podbudować morale Greków. Nowy portal nosi nazwę „ola kala, OK.”, czyli „wszystko idzie dobrze”.

 • Inscenizacja walk starożytnych

  Grecja w Biskupinie

  W dniach 17-25 września Biskupin zaprasza na XVIII Festyn Archeologiczny poświęcony starożytnej kulturze greckiej. Hasło tegorocznego festiwalu brzmi : „Grecja – narodziny Europy”. Na gości czekają liczne atrakcje – będą mogli bliżej poznać historię i kulturę starożytnej Grecji.

 • Daniel Craig - filmowy James Bond

  Grecka dziewczyna Bonda

  Grecka aktorka Tonia Sotiropoulou dołącza do listy pięknych aktorek i modelek, które stanęły u boku najbardziej pożądanego agenta na świecie. Piękna Tonia będzie dziewczyną Bonda w najnowszej części przygód Agenta pt. „Skyfall”. Zagra z superszpiegiem w początkowych, gorących scenach filmu...

 • Oferty pracy w Grecji

  Greckie firmy nie płacą swoim pracownikom

  Według doniesień Inspektoratu Pracy, aż połowa greckich firm nie płaci swoim pracownikom na czas, a jeden na trzech pracowników nie posiada ubezpieczenia. Michalis Kandarakis, sekretarz służby publicznej zdradza, że pracodawcy są winni swoim pracownikom łącznie 2,5 mln EUR.

 • Kadry z ulic Krety

  Grecy szukają pracy poza granicami kraju

  Grecja boryka się z coraz większymi skutkami kryzysu. Zamykane są nie tylko małe firmy, ale i duże korporacje. Ponad 25% Greków jest bez pracy.Według danych podanych przez firmę Adecco (agencja pracy), aż 49% mieszkańców Grecji zdolnych do pracy chce pracować poza granicami kraju.

 • Okładka płyty Jaha Aresa

  Jah Ares

  W sobotę 10 grudnia byliśmy świadkami finału show wokalnego „Voice of Poland”, emitowanego w TVP. I chociaż wygrał ktoś inny (Damian Ukeje), w pamięci wielu osób na pewno została pewna barwna, pozytywna postać, która wcześniej pożegnała się z programem. Ares Hatzinikolau (Chadzinikolau), wokalista zespołu Ares&the Tribe, śpiewający słoneczne reggae to muzyk, kompozytor i poeta o polsko-greckich korzeniach.

 • Kevin Spacey jako Ryszard lll

  Kevin Spacey w Epidauros

  Co roku latem zabytkowy teatr w Epidauros budzi się do życia w ramach Athens & Epidauros Festival, znanego powszechnie jako Festiwal Helleński. Podczas gdy w Atenach wystawiane są różnego rodzaju nowoczesne sztuki, pokazy tańca i balet, w Epidauros królują głównie sztuki autorów antycznych (jednak nie zawsze w klasycznych odsłonach).

 • Olimpia - kolebka igrzysk olimpijskich

  Kradzież w Muzeum Igrzysk Olimpijskich

  Około 70 eksponatów skradziono z Muzeum Igrzysk Olimpijskich w greckiej Olimpii. Do rabunku doszło w piątek 17 lutego. Grecki minister kultury Pawlos Jeroulanos podał się do dymisji.

 • Magnesy z Patmos

  Lista rzeczy, które warto kupić w Grecji

  Kupno wycieczki czy biletu na samolot to nie jedyne wydatki, jakie związane są z naszymi wymarzonymi wakacjami w Grecji. Oprócz tego powinniśmy wziąć pod uwagę dodatkowe posiłki, wycieczki fakultatywne oraz pamiątki. 

 • Londyn - olimpiada

  Medale dla Grecji na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012

  12 sierpnia zakończyły się Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 odbywające się w Londynie. Grecja zdobyła dwa brązowe medale i tym samym uplasowała się na 75. miejscu w klasyfikacji medalowej.

 • Marina na wyspie Ikaria

  Mieszkańcy greckiej wyspy Ikaria chcą być Austriakami

  9-tysięczna ludność niewielkiej greckiej wyspy Ikaria na Morzu Egejskim, zniechęcona skutkami kryzysu, nie chce już należeć do Grecji.

 • Działka w Kassiopi na Korfu

  Niebiańskie plaże wyspy Korfu... wydzierżawię

  Grecy, zmęczeni trudną sytuacją gospodarczą, szukają nowych sposobów na ograniczenie deficytu budżetowego. Grecki rząd wpadł na pomysł 100 letniej dzierżawy niezwykle atrakcyjnych plaż wyspy Korfu.

 • Jeżowiec na plaży w Grecji

  Nielubiani mieszkańcy greckich plaż

  Wakacje w Grecji są dla wielu ludzi spełnionym marzeniem. Wysoka temperatura, piękna architektura, serdeczni ludzie, niesamowita kuchnia grecka i plaże jak z obrazka… Błękitne morze i biały piasek to jest to!

 • Demis Roussos - portret

  Odszedł Demis Roussos

  W niedzielę 25 stycznia 2015 roku w Atenach odszedł wspaniały grecki wokalista, Demis Roussos. Miał 68 lat. To wielka strata dla świata muzyki.

 • Greckie wybrzeże z lotu ptaka

  Optymizm greckich hotelarzy

  Czy w tym roku Grecja będzie cieszyła się dużym powodzeniem wśród turystów? Grecy zatrudnieni w sektorze turystycznym są dobrej myśli. W tym roku ten słoneczny kraj ma odwiedzić więcej osób niż w roku poprzednim.

 • Targ w Paros

  Pamiątki z Grecji

  Z każdej podróży, nawet tej najkrótszej, warto przywieźć jakąś pamiątkę, która będzie przypominała nam o mile spędzonych wakacjach. Prezenty przywiezione znajomym lub rodzinie mogą skutecznie zachęcić ich do podobnej podróży lub dać choć namiastkę magicznej atmosfery kraju, który odwiedziliśmy.

 • Problem imigrantów w Grecji

  Pancerne okopy nad Evros

  Dziesiątki tysięcy nielegalnych imigrantów rok rocznie przedostają się przez Grecję do Europy. Coraz częściej słyszy się o rządowych planach wzmocnienia granic. Jednym z rozwiązań ma być 120-metrowy okop.

 • Plaża Pefkochori na Chalkidiki

  Plaże Grecji – którą wybrać?

  Niezależnie od tego, czy wolimy stąpać po ciepłym, złotym piasku, brodzić w błękitnej lagunie czy cieszyć oczy wkradającymi się w morze skałkami – Grecja spełni nasze oczekiwania.