Jednym z najpopularniejszych miast na wyspie Zakynthos jest Laganas. I nie chodzi to o ilość atrakcji czy zabytków, ale bogatą bazę hotelową i gastronomiczną. Laganas nazywane jest też miastem imprez, bo niemal co drugi lokal na głównej ulicy to klub

Położenie i historia Laganas

Laganas to kurort położony w południowej części Zakynthos. Nazwa miejscowości pochodzi od greckiego słowa „lagini”, czyli „dzbanek”. Dawniej na tym obszarze produkowano ceramikę. W 1953 roku na wyspie miało miejsce potężne trzęsienie ziemi, praktycznie całe miasto zostało zniszczone.

Atrakcje Laganas

W Laganas nie ma zabytków czy muzeów. Mimo to jest to najczęściej wybierane miejsce na wakacyjny odpoczynek. Znajduje się tu wiele hoteli o różnych standardach, kluby, restauracje, sklepy z pamiątkami czy Aquaparki. Na plaży znajdują się liczne wypożyczalnie rowerów wodnych i motorówek.

Laganas jest doskonałą bazą wypadową. Odjeżdża stąd autobus do stolicy wyspy – Zakynthos. Koszt biletu to około 1,80 euro. W hotelu można poprosić o mapkę stolicy wyspy oraz rozkład jazdy autobusów.

W pobliżu Laganas znajduje się lotnisko.

Idąc z Laganas w kierunku Kalamaki natkniemy się na ogrodzoną strefę – to lęgowisko żółwi Caretta Caretta. Nie można tam wchodzić, a już tym bardziej grzebać w piachu w poszukiwaniu jaj. Wolontariusze dbają, aby turyści nie przekraczali wyznaczonej strefy.

Plaża w Laganas
Plaża w Laganas (by BR )

Czy warto wybrać hotel w Laganas?

Miasto wybierane jest najczęściej przez młodych Brytyjczyków. Wiele osób twierdzi, że Laganas nie jest odpowienie dla rodzin z małymi dziećmi. O spokojnym wieczornym spacerze możemy raczej zapomnieć. Na ulicach jest pełno pijanych ludzi, z klubów dochodzi głośna muzyka, możemy być zaczepiani przez pracowników barów. Jeśli oczekujemy ciszy i spokoju, lepiej wybrać miejscowości sąsiadujące z Laganas, np. Kalamaki.

Laganas nocą
Laganas nocą (by BR )

Zainteresują Cię również

Zakynthos Last Minute Zakynthos Last Minute
Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w...
Moja wielka wycieczka do Grecji Moja wielka wycieczka do Grecji
W Grecji, a dokładniej na Zakynthos miałam okazję być we wrześniu 2015 roku. Moje obawy, że na wyspie będzie &...
Kefalonia – grecka wyspa, którą warto poznać bliżej Kefalonia – grecka wyspa, którą warto poznać bliżej
Kefalonia z każdym rokiem przyciąga coraz więcej turystów. A wszystko to za sprawą swego niepowtarzalnego pi...
Wrzesień na Zakynthos Wrzesień na Zakynthos
Wrzesień to idealna pora roku na wakacje w Grecji dla osób, które nie lubią tłumów i przeraź...
Transport na wyspie Zakynthos Transport na wyspie Zakynthos
Zakintos (Zakynthos) jest niewielką wyspą, którą można zjechać w kilka dni. Czym najlepiej po niej podr&...