Zakynthos, nazywane też Zante jest głównym, największym miastem wyspy o tej samej nazwie. Znacznie różni się od kurortów, dlatego tak chętnie odwiedzają je turyści.

Historia miasta Zakynthos

12 sierpnia 1953 roku na wyspie miało miejsce trzęsienie ziemi (7,3 w skali Richtera). Całe miasto z wyjątkiem nielicznych obiektów zostało doszczętnie zniszczone. Trzęsienie ziemi przetrwała m.in. katedra im. św. Dionizosa. Dziś miasto jest nowoczesną wizytówką wyspy, przyciągającą rzesze turystów z całego świata.

Geografia Zakynthos

Zakintos położone jest we wschodniej części wyspy. Obszar miasta zajmuje 45788 km2. Zamieszkuje je około 10 tys. mieszkańców.

Atrakcje miasta Zakynthos

Większość osób odwiedzających wyspę jest zachwycona miastem. Już sam spacer wąskimi uliczkami daje wiele niezapomnianych doznań. Idąc między kamienicami dojdziemy do centrum miasta – Solmos Square otoczonego licznymi sklepami i kawiarniami. W samym sercu placu znajduje się pomnik Dionysiosa Solomosa. Tuż obok znajduje się Muzeum Bizantyjskie oraz Kościół Saint Nikolaos. Kierując się w stronę portu dojdziemy do katedry św. Dionizosa.

Grecja
Grecja | Panorama miasta Zante (by hisgett )

Nad miastem górują Ruiny Weneckiej Twierdzy. Chociaż znajdują się zaledwie 2 km od centrum, droga jaką przemierzymy może przysporzyć wiele trudności, zwłaszcza przy wysokich temperaturach.

Możemy dojść stromymi uliczkami między pięknymi, greckimi domkami albo przejść się nieco na około ulicą – tu wzniesienia nie są tak uciążliwe. Z zamku rozpościera się wspaniały widok na miasto i okolice. Tu też znajduje się najwyższy punkt Zakynthos.

Nie zapomnijmy też o urokliwych kawiarniach i tawernach, w których napijemy się pysznej kawy i zjemy tradycyjne dania kuchni greckiej. Warto zajrzeć do tych schowanych w bocznych uliczkach, prowadzonych przez całe rodziny: babcie, synów, wnuki.

W mieście znajduje się też kamienista plaża, dobrze mieć ze sobą strój kąpielowy, ręcznik i buty do kąpieli.

Jak dostać się do miasta Zakynthos?

Z  Argasi, Kalamaki, Limni Keri, Tsivili, Laganas, Vassilikos i Alykes codziennie jeżdżą autobusy (bilet kosztuje około 2 euro). Jeśli jednak nie lubimy być uzależnieni od rozkładów jazdy, lepiej wypożyczmy samochód, skuter albo quada.

Grecja
Grecja | Jedna z licznych kawiarni w mieście (by heatheronhertravels )

Zainteresują Cię również

Zakynthos Last Minute Zakynthos Last Minute
Od kilku lat Zakynthos jest jednym z popularniejszych wakacyjnych kierunków. Tę przepiękną wyspę mają już w...
Moja wielka wycieczka do Grecji Moja wielka wycieczka do Grecji
W Grecji, a dokładniej na Zakynthos miałam okazję być we wrześniu 2015 roku. Moje obawy, że na wyspie będzie &...
Kefalonia – grecka wyspa, którą warto poznać bliżej Kefalonia – grecka wyspa, którą warto poznać bliżej
Kefalonia z każdym rokiem przyciąga coraz więcej turystów. A wszystko to za sprawą swego niepowtarzalnego pi...
Wrzesień na Zakynthos Wrzesień na Zakynthos
Wrzesień to idealna pora roku na wakacje w Grecji dla osób, które nie lubią tłumów i przeraź...
Laganas – miasto imprez Laganas – miasto imprez
Jednym z najpopularniejszych miast na wyspie Zakynthos jest Laganas. I nie chodzi to o ilość atrakcji czy zabytk&...